Учебните визити за специалисти в областта на образованието са една от ключовите дейности на Хоризонталната програма в Програмата за учене през целия живот (2007 – 2013), създадена на 05.11.2006 г. с решение №1720/2006/ЕС на Европейския парламент и Съвета на Европа.
Целта на учебните визити е свързана с възможността за сравнение на различни европейски образователни системи, идентифициране на добър опит, приложим и в национален контекст, създаване на тематични мрежи и проектни партньорства.
ЦЕНТЪРЪТ ЗА КОНТРОЛ И ОЦЕНКА НА КАЧЕСТВОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО има удоволствието да бъде домакин на една от петте учебни визити, организирани от българска страна за 2008 г., която се проведе в София от 06.05. – 10.05.2008 г. с работен език немски (втори – английски). Организатор на учебната визита е Таня Луканова, гл. експерт в ЦКОКО.
Темата на учебното посещение е „Външното оценяване – важен фактор за качеството на образованието”, а участниците от Европа са директори на образователни институции от 4 националности: Германия, Чехия, Унгария и Словения.
Програмата на учебната визита може да видите тук (168.29 KB) , а снимки от посещението са публикувани тук.